Home » Usuwanie » Usuń Enc_robinhood ransomware wirus

Usuń Enc_robinhood ransomware wirus

Jak usunąć Enc_robinhood ransomware?

Ostatnio czytniki zaczęły raportować następujący komunikat wyświetlany podczas uruchamiania komputera:

Co się stało z plikami?
Wszystkie Twoje pliki są szyfrowane za pomocą RSA-4096, czytaj więcej na https://en.wikipedia .org/ wiki/ RSA_ (cryptosystem)
RSA jest algorytm używany przez nowoczesnych komputerów do szyfrowania i odszyfrowywania danych. RSA jest asymetrycznego algorytmu kryptograficznego. Asymetryczne oznacza, że istnieją dwa różne klucze. Jest to również nazywane kryptografii klucza publicznego, ponieważ jeden z kluczy można podać każdemu:
1 – zaszyfrowaliśmy pliki za pomocą naszego “klucza publicznego”
2 – można odszyfrować, zaszyfrowane pliki z określonym “kluczem prywatnym” i klucz prywatny jest w naszym ręce (nie można odzyskać plików bez klucza prywatnego)

czy możliwe jest przywrócenie danych?
Tak, mamy Decrypter z wszystkich kluczy prywatnych. Mamy dwie opcje, aby uzyskać wszystkie dane z powrotem.
Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uzyskać wszystkie swoje dane z powrotem:
Opcja 1
krok 1: musisz wysłać do nas 0,8 Bitcoin (s) dla każdego systemu, którego dotyczy luka
krok 2: poinformować nas w panelu z hostname (s) systemu chcesz, poczekaj, aż potwierdzenie i uzyskanie odszyfrowania
Opcja 2
krok 1: musisz wysłać do nas 13 Bitcoin (s) dla wszystkich dotkniętych systemu
krok 2: poinformować nas w panelu, czekać na potwierdzenie i uzyskać wszystkie swoje odszyfrowców[[20]] Adres Bitcoin jest: 132wg6kkJJ4MpNKnuhVoptYPmYHf6C5xHE
Uważaj, koszt Twojej płatności wzrasta $10 000 każdego dnia po czwartym dniu

dostęp do panelu (kontakt)
panel Adres: http://xbt4titax4pzza6w .onion/ EvcNuvq4gckb/
adresy alternatywne
[[155]] .pet/ EvcNuvq4gckb/
https://xbt4titax4pzza6w.onion .to/ EvcNuvq4gckb/

dostęp do panelu za pomocą przeglądarki Tora
Jeśli nie z naszych linków są dostępne można wypróbować Tor Browser, aby skontaktować się z nami:
krok 1: Pobierz przeglądarkę Tora stąd: https://www.torproject .org/ download/ Download. html. en
krok 2: Uruchom przeglądarkę Tora i poczekaj na połączenie[ ] Krok 3: odwiedź naszą stronę internetową pod adresem: Panel Address
Jeśli masz problem z przeglądarką Tora, zapytaj Google: jak korzystać z przeglądarki Tora

chce upewnić się, że mamyTwój odszyfrujący?
Aby upewnić się, że mamy Twój Decrypter można przesłać co najwyżej 3 pliki (maksymalny rozmiar zasiłku jest 10 MB w sumie) i uzyskać dane z powrotem jako demo.

gdzie kupić Bitcoin?
Najprostszym sposobem jest LocalBitcoins, ale można znaleźć więcej stron internetowych, aby kupić Bitcoin za pomocą wyszukiwarki Google: Kup Bitcoin online

[ ] Enc_robinhood to kolejny wirus ransomware. Jest to pasożyt, który zakrada się do komputera, rozprzestrzenia się jego korupcji w całym systemie operacyjnym, i zepsuć dane. Oprogramowanie ransomware podąża za programowaniem w celu wykrycia i zaszyfrowania plików generowanych przez użytkownika. Zdjęcia, muzyka, bazy danych, archiwa, dokumenty – nie ma plików odpornościowych. Wirus blokuje cenne dane i czyni go niedostępnym. Nadal można zobaczyć ikony plików, ale wszystko, co ma . [ ] rozszerzenie jest niedostępne. Nie można wyświetlić ani edytować tych plików. Ransomware, oczywiście, obiecuje rozwiązanie. Krople okup, który wymienia wymagania hakerów. Przestępcy obiecują przywrócić swoje dane w zamian za mocny okup zapłacony w Bitcoin. Nie popełniamy błędów! Nie otwieraj portfela. Masz do czynienia z doświadczonych manipulatorów, którzy mają tendencję do podwójnego krzyż ich ofiar. Płacenie okup nie gwarantuje rezultatów. Więc nie huśtawka do akcji. Weź swój czas i zastanów się nad opcjami.

Jak się zarazić?

Uszkodzone linki, fałszywe aktualizacje, złośliwe pakiety, pirackich programów, spam wiadomości-istnieją miriady sposobów Enc_robinhood, aby dotrzeć do komputera. Ten ransomware ma wiele sztuczek w rękawie. Jeśli jednak przyjrzeć się im, zdajesz sobie sprawę, że mają wspólne Luka-jego sztuczki polegać na zaniedbania. Enc_robinhood infekuje komputer, gdy podasz do naiwności i kliknij na uszkodzony link, Pobierz złośliwy załącznik, zainstalować fałszywe aktualizacji. Ten wirus, podobnie jak wiele innych pasożytów, ofiarach na łatwności. Twoja staranność, z drugiej strony, zapobiega jego sztuczki z sukces. Więc, podjąć właściwą decyzję-wybrać ostrożność nad nieostrożnością. Nie odwiedzaj zacienionych stron internetowych. Pobierz oprogramowanie i aktualizacje z renomowanych (najlepiej oficjalnych) źródeł tylko. I być bardzo ostrożnym z odebranych. Niezależnie od tego, czy jest to wiadomość błyskawiczna czy e-mail, Traktuj wszystkie nieoczekiwane wiadomości jako potencjalne zagrożenia. Sprawdź, czy nadawcy zawsze mają minutę. Jeśli na przykład otrzymasz wiadomość od banku, przejdź do oficjalnej strony internetowej. Porównaj adresy e-mail na liście podejrzanych. Jeśli nie pasują, Usuń Pretender. Możesz także wprowadzić podejrzane adresy do wyszukiwarki. Gdyby były używane do zacienionych firm, ktoś mógł narzekali online.

usunac Enc_robinhood

Dlaczego Enc_robinhood jest niebezpieczne?

[ to koszmar. Ten ransomware zakrada się do komputera i zepsuć wszystko. Przechowuje pliki jako zakładników i puje każdy plik można pobrać lub utworzyć. Wirus sprawia, że komputer tak dobre, jak bezużyteczne i popycha cię do płacenia okupu. Nie daj się! Nie Zapłać okupu! Hakerzy obiecują wiele, ale rzadko dostarczają. Praktyka pokazuje, że Ci przestępcy mają tendencję do ignorowania ofiar po otrzymaniu okupu. Istnieją przypadki, gdy ofiary wypłacane tylko być szantażowany więcej. Istnieją również przypadki, gdy ofiary otrzymały niefunkcjonalne lub częściowo funkcjonalne narzędzia odszyfrowywania. Co zrobisz, jeśli to nastąpi? Nie możesz poprosić o zwrot pieniędzy. Masz do czynienia z przestępcami, którzy wiedzą, co robią. Hakerzy żądają Bitcoin-nieidentyfikowalnej waluty. Nikt nie może pomóc Ci uzyskać zwrot pieniędzy po zakończeniu transakcji Bitcoin. Więc nie poddawaj się naiwności! Nie Zapłać okupu! Takie działania będą zachęcać hakerów do kontynuowania działalności przestępczej. Rozważ odrzucenie plików. Jeśli masz kopie zapasowe zapisane na urządzeniach zewnętrznych, możesz użyć ich do przywrócenia plików. Just zrobić pewny ów ten wirus jest kompletnie wyjęty przed ty próbować wszelki taki operacje!

Enc_robinhood instrukcje usuwania

Krok 1: Zabij złośliwego procesu

Krok 2: Pokaż ukryte pliki

krok 3: Zlokalizuj lokalizację uruchamiania

krok 4: Odzyskaj Enc_robinhood zaszyfrowane pliki

Krok 1: Zatrzymaj złośliwy proces przy użyciu Menedżera zadań systemu Windows

 • Otwórz Menedżera zadań, naciskając jednocześnie przyciski CTRL + SHIFT + ESC
 • Zlokalizuj proces ransomware. Należy pamiętać, że jest to zazwyczaj losowo wygenerowany plik.
 • Przed zabicia procesu, wpisz nazwę w dokumencie tekstowym do późniejszego odwołania.

end-malicious-process

 • Zlokalizuj wszelkie podejrzane procesy związane z Enc_robinhood szyfrowanie Virus.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na proces
 • Otwórz lokalizację pliku
 • Zakończ proces
 • Usuń katalogi z podejrzanych plików.
 • Pamiętaj, że proces ten może być ukrywany i bardzo trudny do wykrycia

Krok 2: ujawniają ukryte pliki

 • Otwórz dowolny folder
 • Kliknij przycisk “Organizuj”
 • Wybierz “Opcje folderów i wyszukiwania”
 • Wybierz zakładkę “widok”
 • Wybierz opcję “Pokaż ukryte pliki i foldery”
 • Odznacz “Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego”
 • Kliknij przycisk “Zastosuj” i “OK”

Krok 3: Zlokalizuj Enc_robinhood szyfrowanie lokalizacja uruchamiania wirusa

 • Po załadowaniu systemu operacyjnego naciśnij jednocześnie przycisk logo systemu Windows i klucz R .

win-plus-r

W zależności od systemu operacyjnego (x86 lub x64) przejdź do:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run] lub
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run] lub
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
[[

  98]]
 • i Usuń wyświetlaną nazwę: [RANDOM]

kasowac backgroundcontainer

 • Następnie otwórz Eksploratora i przejdź do:

Przejdź do folderu %appdata% i Usuń plik wykonywalny.

Alternatywnie można użyć programu msconfig systemu Windows, aby dwukrotnie sprawdzić punkt wykonania wirusa. Proszę mieć na uwadze, że nazwy w komputerze mogą być różne, ponieważ mogą być generowane losowo, dlatego należy uruchomić dowolny profesjonalny skaner do identyfikowania złośliwych plików.

Krok 4: jak odzyskać zaszyfrowane pliki?

 • Metoda 1: pierwszą i najlepszą metodą jest przywrócenie danych z najnowszej kopii zapasowej, w przypadku, gdy masz jeden.

windows system restore

 • Metoda 2: oprogramowanie do odzyskiwania plików -zwykle, gdy ransomware szyfruje plik najpierw tworzy jego kopię, szyfruje kopię, a następnie usuwa oryginał. Z tego powodu możesz spróbować użyć oprogramowania do odzyskiwania plików, aby odzyskać część oryginalnych plików.
 • Metoda 3: kopie woluminów w tle — w ostateczności można spróbować przywrócić pliki za pomocą kopii woluminów w tle. Otwórz część pakietu Eksploratora cienia i wybierz dysk, który chcesz odzyskać. Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny plik, który chcesz przywrócić, a następnie kliknij polecenie Eksportuj na nim.
This article was published in Usuwanie. Bookmark the permalink for later reference by pressing CTRL+D on your keyboard.

© 2020 usunacwirusa.com. All Rights Reserved. Kontakt. Log in