Home » Ransomware, Usuwanie » Gesd rozszerzenie pliku wirus (usunąć i odzyskać)

Gesd rozszerzenie pliku wirus (usunąć i odzyskać)

Jak usunąć. [ ] rozszerzenie pliku ransomware?

Plik. Gesd wirus wchodzi w kategorii ransomware. Jest to zaawansowane złośliwe oprogramowanie, które jest przeznaczony dla plików. Wirus wkraść się do komputera niewykryte i rozprzestrzeniania korupcji w całym systemie. Zmienia ustawienie, modyfikuje rejestr i rozpoczyna proces niebezpieczny. To, oczywiście, występują bez żadnych zauważalnych objawów. Nie można złapać wirusa w czasie, aby ograniczyć korupcję. . Gesd ransomware przeznaczone do ukrycia. Bez wyzwalania alarmu, wykrywania i niszczenia danych generowanych przez użytkownika. Ten wirus po zdjęcia, muzyka, bazy danych, archiwa, dokumenty. Ten złośliwy ransomware wykorzystuje zaawansowany mechanizm szyfrowania, aby zablokować plik i ograniczyć dostęp do Ciebie. Nadal możesz zobaczyć ikonę swoich plików, ale nie możesz ich przeglądać ani edytować. Wszystko, co ma “. Gesd “nie można użyć rozszerzenia. Jedynym sposobem, aby uzyskać dane z powrotem zapłacić okup Amazing. To jest natura szkodnika. To psuje wszystko i obiecuje rozwiązanie, jeśli przestrzegać wymagań swojego operatora. Nie poddawaj się! Nie otwieraj portfela. Radzę sobie z przestępcami. Ci ludzie są znani z powodu dwóch skrzyżowaniach ich ofiar. Obiecują rozwiązanie, ale rzadko dają wyniki. Nie działaj! Wykorzystaj swój czas. Rozważ wyrzucanie plików. Jeśli masz kopię zapasową, możesz użyć jej do przywrócenia danych. Zanim spróbujesz żadnej z operacji, jednak usunąć wirusa!

Jak się zarazić?

Linki, fałszywe aktualizacje uszkodzone, złośliwe strony internetowe, pirackich oprogramowania. Istnieją miriady sposobów dystrybucji wirusów. Wirusy takie jak. Gesd ransomware, jednak mają tendencję do przeglądania stron internetowych ukrytych wiadomości spam. To prawda! Stare dobre wiadomości spamowe są nadal wykorzystywane do rozpowszechniania wirusów. Ich system nie jest jednak tak prosty, jak to było. Hakerzy wykorzystują nie tylko uszkodzone pliki, ale także złośliwe linki. Używają oszukańczego języka, aby nakłonić Cię do kliknięcia. Nie Ułatw sobie pracy. Trochę uwagi można zaoszczędzić lawinę problemów. Traktuj wszystkie niechciane wiadomości jako potencjalne zagrożenia. Czy wiadomość e-mail lub wiadomości błyskawicznych, zawsze zająć minutę, aby zweryfikować nadawcę. Jeśli na przykład otrzymasz nieoczekiwany adres e-mail od organizacji, odwiedź ich oficjalną stronę internetową. Porównaj adresy e-mail wymienione w podejrzanym. Jeśli nie pasują, Usuń Pretender. Możesz także wprowadzić podejrzane adresy do wyszukiwarki. Gdyby były one wykorzystywane do wątpliwej działalności, ktoś mógłby skarżył się online.

gesd file virus

Dlaczego jest. Gesd rozszerzenie pliku niebezpieczne?

. Gesd ransomware to koszmar. Jak tylko zakrada się do komputera, następuje uszkodzenie. Wirus nie traci czasu i szyfruje Twoje dane. Bazy danych, dokumenty, zdjęcia. Nie ma żadnych plików odpornościowych. Wirus blokuje wszystko i sprawia, że komputer tak dobre, jak bezużyteczne. Nie można pobrać lub utworzyć nowe pliki, ponieważ są one zablokowane natychmiast. Można przeglądać tylko w sieci Web. To jest niebezpieczne, choć. Wirus czary w cieniu. Nie można zaufać zagrożony komputer z poufnych operacji, takich jak bankowość internetowa. Wirus, oczywiście, obiecuje rozwiązanie, jeśli spełniają wymagania hakerów. Płacenie, jednak, nie jest wskazane. Nie poddawaj się naiwności. Ci doświadczeni przestępcy wiedzą, co robią. Hakerzy domagają się Bitcoin. Ta waluta jest nie do prześledzenia. Po przeniesieniu pieniędzy, są one zniknęły. Nie możesz poprosić o zwrot pieniędzy, jeśli coś pójdzie nie tak. I to jest nieuniknione. Praktyka pokazuje, że hakerzy mają tendencję do ignorowania ofiar po otrzymaniu okupu. Istnieją przypadki, gdy ofiary wypłacane tylko być szantażowany więcej. Istnieją również przypadki, gdy ofiary otrzymały niefunkcjonalne narzędzia odszyfrowywania. Nie trać czasu i pieniędzy. Płacenie okupu nie będzie niczego osiągnąć. Dostaniesz nic w zamian! Twój najlepszy przebieg działania jest natychmiastowe usunięcie wirusa. Znajdź gdzie. Gesd ransomware ukrywa i usuwa go po wykryciu. To jest Twój najlepszy i jedyny przebieg akcji!

. Gesd instrukcje usuwania rozszerzenia pliku

Krok 1: Zabij złośliwego procesu

Krok 2: Pokaż ukryte pliki

krok 3: Zlokalizuj lokalizację uruchamiania

krok 4: Odzyskaj. ] rozszerzenie pliku zaszyfrowane pliki

Krok 1: Zatrzymaj złośliwy proces przy użyciu Menedżera zadań systemu Windows

 • Otwórz Menedżera zadań, naciskając jednocześnie przyciski CTRL + SHIFT + ESC
 • Zlokalizuj proces ransomware. Należy pamiętać, że jest to zazwyczaj losowo wygenerowany plik.
 • Przed zabicia procesu, wpisz nazwę w dokumencie tekstowym do późniejszego odwołania.

end-malicious-process

 • Zlokalizuj wszelkie podejrzane procesy związane z. Gesd rozszerzenie pliku szyfrowanie wirus.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na proces
 • Otwórz lokalizację pliku
 • Zakończ proces
 • Usuń katalogi z podejrzanych plików.
 • Pamiętaj, że proces ten może być ukrywany i bardzo trudny do wykrycia

Krok 2: ujawniają ukryte pliki

 • Otwórz dowolny folder
 • Kliknij przycisk “Organizuj”
 • Wybierz “Opcje folderów i wyszukiwania”
 • Wybierz zakładkę “widok”
 • Wybierz opcję “Pokaż ukryte pliki i foldery”
 • Odznacz “Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego”
 • Kliknij przycisk “Zastosuj” i “OK”

Krok 3: Zlokalizuj. Gesd szyfrowanie rozszerzeń plików lokalizacja uruchamiania wirusa

 • Po załadowaniu systemu operacyjnego naciśnij jednocześnie przycisk logo systemu Windows i klucz R .

win-plus-r

W zależności od systemu operacyjnego (x86 lub x64) przejdź do:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run] lub
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run] lub
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
[[

  62]]
 • i Usuń wyświetlaną nazwę: [RANDOM]

kasowac backgroundcontainer

 • Następnie otwórz Eksploratora i przejdź do:

Przejdź do folderu %appdata% i Usuń plik wykonywalny.

Alternatywnie można użyć programu msconfig systemu Windows, aby dwukrotnie sprawdzić punkt wykonania wirusa. Proszę mieć na uwadze, że nazwy w komputerze mogą być różne, ponieważ mogą być generowane losowo, dlatego należy uruchomić dowolny profesjonalny skaner do identyfikowania złośliwych plików.

Krok 4: jak odzyskać zaszyfrowane pliki?

 • Metoda 1: pierwszą i najlepszą metodą jest przywrócenie danych z najnowszej kopii zapasowej, w przypadku, gdy masz jeden.

windows system restore

 • Metoda 2: oprogramowanie do odzyskiwania plików -zwykle, gdy ransomware szyfruje plik najpierw tworzy jego kopię, szyfruje kopię, a następnie usuwa oryginał. W związku z tym można spróbować użyć oprogramowania do odzyskiwania plików, takich jak Data Recovery Pro odzyskać niektóre z oryginalnych plików.
 • Metoda 3: kopie woluminów w tle — w ostateczności można spróbować przywrócić pliki za pomocą kopii woluminów w tle. Otwórz część pakietu Eksploratora cienia i wybierz dysk, który chcesz odzyskać. Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny plik, który chcesz przywrócić, a następnie kliknij polecenie Eksportuj na nim.
This article was published in Ransomware, Usuwanie. Bookmark the permalink for later reference by pressing CTRL+D on your keyboard.

© 2020 usunacwirusa.com. All Rights Reserved. Kontakt. Log in